Jak vytvořit v textu odkazy

Pokud chceme ve WordPress do textu příspěvku vložit interaktivní odkaz na jinou stránku SOVPIS nebo cizí web je to velmi jednoduché. Stačí kurzorem vybrat text, který má tvořit odkaz. a vybrat tlačítko Vložit upravit odkaz (ikona článku řetězu)

navod_odkaz_01

Po kliknutí na ni se objeví okno, do něhož odkaz (okopírované URL cílové stránky) vložíme a klikneme na tlačítko s ikonou ↵ (Použít).

navod_odkaz_03

Pokud chceme před vytvořením odkazu zobrazit podrobnější dialogové okno, klikneme na sousední ikonu „ozubeného kola“:

navod_odkaz_04

V něm můžeme upravovat jak vlastní odkaz v poli URL, tak v poli pod ním text odkazu, který se má objevit v příspěvku. Navíc ještě můžeme zatrhnout zaškrtávátko, že chceme tento odkaz otevřít do nového okna prohlížeče.
Nebo můžete snadno vyhledat existující obsah webu, jak se píše pod tímto zatržítkem. Stačí vybrat ze seznamu všech stránek a příspěvků či článků publikovaných na našem webu, ve kterých lze navíc snadno vyhledávat. URL není v tomto případě třeba kopírovat, stačí kliknout na vyhledaný řádek.

Text vytvořeného odkazu v textu zezelená. Pokud ho chceme upravit, stačí do něj kliknout. Objeví se dialogové okno, v němž pro opravu odkazu použijeme tlačítko s ikonou tužky, pro odstranění odkazu pak tlačítko s ikonou „x“.

navod_odkaz_05

 

Aktualizováno: 30/12/2017 01:05

 

 

Prostorový informační systém SOVAMM